KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7357244
nr 735 7244
Isabella Wrangel
(1911-1975), Sverige
Akvareller, 2 st, Isabella Wrangel (1911-1975), sign. 50x36, 45x57
Isabella Wrangel, svensk målare född i Paris 1911, död 1975.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 januari 2012
kl 17:19:24
20/1 16:12:13
Isabella Wrangel
Läs mer om Isabella Wrangel
Signe Persson-Melin (f. 1925)